Welcome to Amin Mahmoudi official website.
Last Blog Posts :
How to connect PHP to Microsoft SQL Server Our Private World of Warcraft Fun 3.3.5a Server Started Install GCC7 in CentOS & Ubuntu Use Telegram bot to get notifications about your MasterkinG account Unveiling new version of MasterkinG32 website 
Main Menu
User Panel

معرفی - راه اندازی سرورهای شخصی Git پس از تحریم ایران

معرفی - راه اندازی سرورهای شخصی Git پس از تحریم ایران

درود، خب اتفاقی که اخیرا افتاده Github توسط Microsoft خریداری شده و GitLab هم توسط گوگل و GitLab از دسترس ایرانیان خارج شده است، لذا در این مقاله چند Git Server شخصی و محلی (Local) را معرفی میکنم.

git local server


در صورتی که قصد راه اندازی یک Git Server شخصی یا لوکال را دارید، تا پروژه های تیم شما یا پروژه های شرکت و یا شخصیتان را مدیریت کنید این آموزش را دنبال کنید تا چند سرویس و نرم افزار مناسب را معرفی کنیم.

 

1) GitLab - گیت لب

GitLab

این سرویس یکی از معروف ترین ها و کامل ترین سرویس های گیت میباشد که به صورت لوکال نیز قابلیت نصب دارد، اما نصب آن کمی پیچیده و سخت است و اگر میخواهید به صورت شخصی و ساده فقط کدها را مدیریت کنید سرویس های ساده و سبک تر را در ادامه دنبال کنید، همچنین این سرویس در حال حاضر برای کاربران ایرانی مسدود می باشد و باید از فیل......تر شکن استفاده کنید. جهت آموزش نصب GitLab اینجا کلیک کنید.

 

2) Gogs و Gitea

نرم افزار Gogs یک نرم افزار عالی و کاربردی برای استفاده شخصی و شرکتها و تیم های کوچک و متوسط میباشد که تقریبا تمام قابلیتهای مورد نیاز شما را دارد، همچنین نصب ساده و سبک بودن آن هم یکی از قابلیت های این نرم افزار می باشد.

این نرم افزار نسخه ویندوز و لینوکس را جهت نصب داراست. این نرم افزار جهت نصب نیاز به دیتابیس دارد که چندین دیتابیس معروف نظیر MySQL و PostgreSQL و MSSQL را نیز ساپورت میکند. جهت نصب در ویندوز اینجا کلیک کنید و آموزش کلی نصب هم اینجا کلیک کنید.

نرم افزار Gitea هم مانند Gogs میباشد و کاملا شبیه به آن نوشته شده و زبان و قابلیتهای برابری دارد که در صورت مقایسه احساس میکنید Gogs را با قالبی دیگر نصب کردید اما برخی مشکلات Gogs رو رفع کرده و همچنین چند قابلیت جدید نیز دارد. جهت نصب Gitea اینجا کلیک کنید.

3) Gitbucket

git local server

این سرویس نصب خیلی خیلی ساده ای را دارد و به راحتی میتوانید آن را نصب کنید، فقط کافیست روی سیستم شما Java - جاوا نصب باشد، فایل مربوطه را از اینجا دانلود کنید. سپس در محلی که فایل قرار دارد دستور :

java -jar gitbucket.war

را بزنید و به آدرس http://localhost:8080 بروید و سپس با نام کاربری و رمزعبور root وارد سیستم شوید. توضیحات و وبسایت

4) GitStack این سرویس نیز نصب ساده ای دارد فقط نسخه رایگان آن دارای محدودیت تعداد کاربران می باشد.

5) Bonobo Git Server در صورتی که مشکلی با IIS ندارید میتوانید این نرم افزار را نیز نصب کنید.

 

Send Comment